Особливості димоходів для сучасних твердопаливних котлівУ давнину, коли найпопулярнішим опалювальним пристосуванням було багаття на підлозі хатини, для відводу диму використовували отвір у стелі. Пізніше дим від печей і камінів стали видаляти через спеціальні канали, прокладені в стінах, або через окремі димові труби. Незабаром цегла на довгі роки стала основним матеріалом для виробництва димоходів. Але опалювальне обладнання стрімко вдосконалюють. Рішення задач енергозбереження та охорони навколишнього середовища призводить до підвищення ефективності опалювальних агрегатів і скороченню викидів в атмосферу шкідливих речовин. Тому правила експлуатації сучасних печей, камінів і котлів пред'являють все більш жорсткі вимоги до димоходів та умовам їх використання.

Твердопаливні котли працюють за тим же принципом, що і дров'яні печі. Але якщо для дров'яної печі ідеальною конструкцією димоходу є цегляна труба, то для сучасного економічного твердопаливного котла такий димар зовсім не підходить. Причина проста - температура відхідних газів у печі або каміна досить висока для того, щоб димохід постійно залишався теплим. Гази в них ніколи не остигають до точки роси, тому цегляний димар залишається неушкодженим протягом десятків років. У сучасному твердопаливному автоматичному котлі процес нагрівання відбувається тільки тоді, коли температура в приміщенні опускається нижче заданого рівня - вимкнення опалювального твердопаливного котла регулюється автоматикою. До того ж економічні твердопаливні котли мають високий ККД - тепло вони віддають всередину приміщення, а ось димар при цьому довго залишається холодним. Перепади температур руйнують цеглу дуже швидко, і димар приходить в непридатність.

У газах міститься: СО, CO2 , SO2, NOХ . Утворений конденсат має, кислу середу (РН 3.8 – 4,0) через вміст в ньому вугільної кислоти (H2CO3) і слідів азотної кислоти (HNO3). Кількість конденсату залежить від температури відхідних газів і може бути досить великим. Значна частина водяної пари може конденсуватися на стінках холодних газоходів. Наявність рясного конденсату всередині димоходів створює серйозні проблеми: в цегляних трубах можуть розмокати вихідні частини (особливо оголовки), в металевих трубах, конденсат збирається в нижніх частинах і іноді виливається в котли або перекриває перерізу газоходів, а без відведення може замерзати і розривати нижні частини димових труб.

Низька температура відхідних газів. Конденсат. За оптимальних умов роботи котла (температура відхідних газів при вході 120-140°, при виході з гирла труби - 100-110°) і прогрітій димової трубі водяні пари йдуть разом з димовими газами назовні. При температурі на внутрішній поверхні димової труби нижче температури точки роси газів, водяні пари охолоджуються і осідають на стінках у вигляді найдрібніших крапель.Якщо це повторюється часто, цегляна кладка стін димових каналів і труби просочуються вологою і руйнуються, а на зовнішніх поверхнях труби з'являються чорні смолисті відкладення. При наявності конденсату різко слабшає тяга, в приміщеннях відчувається запах гару.


Нові конструкції димоходів для твердопаливних котлів


Для побутового твердопаливного котла сучасної конструкції набагато більше підійде димар з шамоту або кераміки, менш схильних до руйнувань через перепади температур. Димарі з керамічних і шамотних труб стійкі до високих температур, агресивних середовищ і механічних навантажень.

Димохід Schiedel ISOKERN – це одношарова димохідна система модулів, виготовлених з вулканічної пемзи. Система містить усі необхідні елементи і приналежності. Високі теплоізоляційні властивості пемзи дозволяють зменшити теплові втрати димового газу на всій довжині димоходу, внутрішня поверхня димоходу нагрівається швидко і завдяки цьому димохід починає працювати швидше. Крім того, матеріал блоку Isokern має мале термічне розширення, а в зв'язку з цим істотно знижується ризик виникнення тріщин. Димохід Schiedel ISOKERN стійкий до високої температури, різких перепадів температури і до горіння сажі. Даний димохід підходить для всіх опалювальних приладів, що працюють на деревному паливі, таких як печі, каміни, плити, кам'янки і котли центрального опалення, максимальна потужність яких становить до 60 кВт і температура димових газів на виході - від 150 °C до 600 °C.


Димохід Schiedel ISOKERN - призначений тільки для твердопаливних котлів!


Димохідна система Schiedel UNI протягом 60 років, по праву вважається найбезпечнішою димохідної системою, і підходить для всіх видів палива. Надійна і безпечна, тришарова конструкція димохідної системи Schiedel UNI складається з трьох доповнюючих один одного системних компонентів:

 • Високоякісної внутрішньої керамічної труби з оптимальними властивостями матеріалу, що забезпечує надійну експлуатацію

 • Відмінно підігнаних ізоляційних плит з високоякісними ізоляційними властивостями

 • Кам'яних оболонок з легкого бетону, точно відповідних заданим розмірам, і що має оптимальний перетин каналів провітрювання

Основні переваги димохідної системи Schiedel UNI


 1. Оптимальне видалення димових газів через гирло у формі конусу з нержавіючої сталі.
 2. Захист від впливу атмосферних опадів завдяки різним конструктивним рішенням від фірми Schiedel по оформленню верхньої частини димоходу.
 3. Хороша тяга, гарантована гладкою поверхнею круглої керамічної труби, що йде знизу вгору.
 4. Попередження утворення патьоків на зовнішній поверхні димової труби завдяки застосуванню кам'яних оболонок з інтегрованими каналами провітрювання.
 5. Економія енергії за рахунок використання в якості ізоляції плит з мінерального волокна.
 6. Вільне переміщення елемента для підключення споживача завдяки фронтальній панелі з мінерального волокна.
 7. Підключення котла здійснюється без будь-яких проблем за допомогою керамічного елементу.
 8. Просте очищення та огляд через дверцята з газощільною внутрішньої пластиною.
 9. Надійне відведення конденсату через встановлену в підставі димової труби керамічну ємність для збору і відводу конденсату.
 10. Нечутливість до вологи завдяки провітрювання по всій висоті труби через грати приточного повітря, встановлену в нижній частині димової труби.

Твердопаливні котли

Продукти